UČENICI GENERACIJE

Mi smo mala škola. Ove se školske godine u našoj školi odgajao i obrazovao tek 61 učenik.

U osmom razredu bilo ih je šestero. Šestero divne djece koja su danas uzela posljednji put svoje svjedodžbe i zauvijek otišla iz naše škole.

Škola svake godine među osmašima izabere najboljeg osmaša, učenika generacije. On, dakako, mora biti odličan učenik, ali nije to jedino bitno. On mora prije svega biti odlično dijete i u njemu mi odrasli, njegovi učitelji, moramo uočavati naznake budućeg odličnog čovjeka.

A ove smo godine imali nerješivu situaciju!!! Među šestero osmaša našlo se dvoje predivne djece.....nismo mogli odlučiti tko je za nijansu divniji pa se Učiteljsko vijeće jednoglasno složilo da ove godine imamo dva učenika generacije. To su Mihaela Nimac, odlična učenica, prekrasna djevojčica, uspješna sportašica, buduća doktorica, hrabra i iskrena....i Frane Perica, odličan učenik, divan dječak, ispravnih stavova, samozatajan, uvijek spreman pomoći i zaštititi, budući pilot.

Draga Mihaela, dragi Frane, čestitamo! Radujem se svijetu u kojem ćete nas vi liječiti i svijetu u kojem se neću bojati letjeti!!! I svi ostali vaši učitelji, i oni koji vas nisu imali sreće učiti, stručna služba, ravnateljica i svi zaposlenici naše škole raduju se toj budućnosti!

Svim osmašima želimo najprije uzbudljivo i bezbrižno ljeto, a onda i sreću kod upisa u srednje škole i na kraju dug i plodonosan život!

Vaša razrednica, Leana Tudorović

Kako je bilo na proglašenju učenika generacije možete vidjeti ako "kliknete" na sljedeći link:

objavio: Leana Tudorović   datum: 30. 6. 2021.

« Ožujak 2024 »