Znanstveni dan u našoj školi

Dana 11. travnja 2019.  povodom dana znanosti školu je posjetila ekipa s Odjela za Geografiju  Zadarskog Sveučilišta.  U posjet nam je došla profesorica Marica Mamut, profesor Dinko Marin i troje studenata. Predstavili su nam ulogu boja u geografiji.

Profesor Dinko provjerio je naše predznanje. Naš zadatak bio je obojati kartu ispunjenu izohipsama.  Sudjelovali su učenici od četvrtog do osmog razreda. Nimalo lak zadatak!  Izohipsa je bili tako puno! Ipak, prionuli smo poslu. Uz pomoć studenata i profesora polako smo ostvarivali zadatak.

Mihaela Nimac dovršava svoj rad. Zelenom bojom obojani dijelovi spadaju u reljefno najniže predjele, smeđi u najviše. Nije lako popunjavati izohipse, Mihaela se odlučila za težu kartu ali je pokazala iznimnu preciznost.

Naravno, trud se morao nagraditi. Gosti su nam poklonili nekoliko okvira za slike. Najbolji radovi učenika stavljeni su u okvire i predani učenicima u trajno vlasništvo. Bilo je još lijepih radova, oni su izloženi na izložbi u šestom razredu.

objavio: Nikolina Kraljević   datum: 12. 4. 2019.

Znanstveni dan u našoj školi

objavio: Nikolina Kraljević   datum: 12. 4. 2019.