TKO JE LEA?

Tko je bila mala Lea Deutsch, zagrebačko ”čudo od djeteta?”

Odgovor na ovo pitanje učenici osmoga razreda dobili su za vrijeme obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta u našoj školi. Svake se godine 27. siječnja obilježava Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta. Učenici osmog razreda o žrtvama holokausta  učili su kroz život Lee Deutsch. Lea je bila mlada Židovka, svestrano nadareno dijete koje su Ustaše odvele u smrt, potpuno nedužnu. U sklopu međupredmetne suradnje  hrvatskoga jezika i povijesti učenici su u školskoj knjižnici pogledali igrani film redatelja Branka Ivande Lea i Darija. Razgovarali su o filmu I pisali osvrt na njega. O djeci žrtvama holokausta i samoj Lei Detsch moglo se više saznati u školskom hodniku na tematski izrađenom panou. Učenici su pokazali empatiju prema svim žrtvama holokausta, kako u svijetu tako i u Hrvatskoj.

objavio: Leana Tudorović   datum: 12. 4. 2022.

TKO JE LEA?

Tko je bila mala Lea Deutsch, zagrebačko ”čudo od djeteta?”

objavio: Leana Tudorović   datum: 12. 4. 2022.