IVANOVO PROLJEĆE

“Na crtežu sunčeva skica

Na kojemu uz pjesmu pleše ptica

Dječje proljeće je lijepo,

Ali Ivanovo je najljepše!”

Stihovi su to Darije Nimac, učenice šestog razreda, u pjesmi Proljeće.

Tradicionalno se 21. ožujka u našoj školi obilježava manifestacija Ivanovo proljeće.

1913. godine u Lukovdolu rodio se pjesnički velikan čije ime nosi naša mala škola, Ivan Goran Kovačić, a na ovaj datum obilježavamo i Dan pjesništva. Tako je i kod nas na prvi dan proljeća bilo veselo i razigrano, pjesnički poletno.

Ovog Ivanovog proljeća svi su učenici predmetne nastave sudjelovali u manifestaciji. Učenici sedmoga razreda krasnoslovili su njima bliske stihove Dobriše Cesarića. Učenici osmoga razreda predstavili su nam stihove  hrvatskog pjesništva po njihovu izboru. S učiteljicom hrvatskoga jezika, Marinom Juran, učenici petoga razreda pisali su i predstavili nam haiku poeziju, a učenici šestoga razreda pisali su stihove  posvećene dolasku proljeća u rodni kraj i njihove živote.

objavio: Leana Tudorović   datum: 12. 4. 2022.

IVANOVO PROLJEĆE

“Na crtežu sunčeva skica

Na kojemu uz pjesmu pleše ptica

Dječje proljeće je lijepo,

Ali Ivanovo je najljepše!”

Stihovi su to Darije Nimac, učenice šestog razreda, u pjesmi Proljeće.

objavio: Leana Tudorović   datum: 12. 4. 2022.